Щаслива мамуся — Колиска

Хочу створити блог для тих, кого цікавлять проблеми повязані з батьківством. На даний час в неті є уже безліч публікацій на такі теми, але все ж хочеться передати власну думку, донести якнайповніше проблеми з якими прийдеться стикнутись, розвіяти деякі міфи…

Отже, як уже говорилось, мої дописи більше розраховані на матусь, хоча думаю і майбутні татусі тут почерплять для себе багато цікавого.

Високі матерії не для мене, тому про переживання повязані з вагітністю поки не буду говорити. А почну з такого банального діла як закупівля речей. І найпершою у цьому списку буде одна з найважливіших деталей — колиска. Це місце, де не тільки спатиме ваша дитина, а й де протягом довгого часу проводитиме велику частину свого дня. А отже над цим питанням треба добряче подумати, тим більше, що така річ витягне з вашої кишені немалу суму.

Одним словом, почнемо. Таку річ, вважаю, що варто придбати загодя. Звичайно в нас ще багато людей, які вірять в забобони, що нічого не можна купувати наперед. Але для цього варто запитати саму себе: а чи захочу я те, що куплять мені турботливі родичі, доки я сама буду в пологовому? Тут також можливий варіант приглянути собі все що треба, а потім лиш вказати що, де і як. Але не забуваймо про можливість того, що даної речі на той час уже може не бути в продажі. І або готуєм запасні варіанти, або радієм тому, що дадуть.

В виборі колиски найперше, що потрібно усвідомити, це її коефіцієнт корисності. І почати розділяти реальність і власні фантазії. Напевно кожна з нас, ще з дитинства, при згадці про майбутніх дітей відразу уявляла собі щось подібне:

Щаслива мамуся: Колиска

Звісно, все це дуже красиво, але… не більше, ніж просто банальний маркетинговий хід. І лише згодом ви зрозумієте, що той самий балдахін лиш заваджає і збирає пил, а важку і неповоротку «махіну» практично неможливо при потребі пересунути десь поближче. Признаюсь, грішна. Й сама під час другої вагітності дала слабину і все таки вирішила придбати цю красу, типу пил пилом, для цього є пралка, а все інше лиш надумані незручності. В результаті балдахін провисів лиш два дні, а гарнюня дерев'яна колиска відправилась до родичів. І лиш ставши на ці граблі я остаточно зрозуміла наскільки протупила.

Отже, насамперед, конструкція повинна бути зручна, бажано доступна з усіх боків (хто зна, інколи потрібна чиясь допомога, не стоятимете ж усі з однієї сторони), легко пересуватись і найголовніше колисатись. Хай як різноманітні «учені» не доказують, що колисати шкідливо, дитина важко засинатиме, а згодом вилізе вам з цим на голову, але рано чи пізно, хоча б раз, але усім доводиться це робити. І буде дуже обідно, якщо не буде як.

Сама одного разу натрапила на подібну річ:

Щаслива мамуся: Колиска

Називається це колиска-манеж. Як зрозуміло з назви ця річ поєднує в собі дитяче ліжечко і манеж. Мої з цього в добавок згодом робили собі ще й хатинку, перевертаючи дану конструкцію вверх дном. ))). Зроблена вона з легких металевих трубок, обтягнутих тканиною. До перелічених вище плюсів додам ще те, що її легко складати та перевозити; має два рівні висоти (це добре, коли дитина підростає і легко може перекинутись через бильце), в нижньому спочатку можна тримати якісь речі; мягкі стінки (не страшно, що десь стукнеться, коли вчитиметься лазити, ходити); значно дешевше (хоча теж залежить від фірми і комплектації).

Якщо це вам сподобалось, то тут потрібно уточняти ще деякі моменти: не у всіх є спеціальні дуги для колисання (вони по бажанню складаються чи легко знімаються), тому ліпше наперед це дізнатись. Також варто оцінити матеріал з якого дана колиска пошита, а також матеріал для накладного дна. Інакше може не витримати і пару тижнів. Також в комплекті можуть бути й певні прибамбаси. Наприклад пеленальна поверхня. Мені вона видалась незручною, бо не хватає місця. Хоча можуть бути варіанти, комусь така річ може бути дуже корисною. Але добре дивіться, бо в деяких виробників вона й тримається так, що страшно туди покласти дитину. Також добре, коли є додаткові кишені. Вони можуть бути пришитими чи кріпитись на гачках. А ще у нас був невеличкий люк на замочку, щоб коли дитина виросте їй було легко вилазити з ліжечка після сну.

От і все, що практично могла я сказати за самі колиски. Хіба додам ще дещо про постіль. Добре дивіться чи ваше ліжечко стандартних розмірів (120х60), бо це вплине на пошук матрасу. Також не варто дуже вестись на різні розповіді продавців про додаткові слої в тих же матрасах, це знову лише можливість виманити у вас лишні гроші. Часто з них ніякої користі, а буває що й шкода чи додатковий клопіт по догляду. Білизна теж має бути хороша, не штучна. Мені повезло, що у нас в місті ще десь клепають тканину від колишнього гіганта Текстерно, вона не линяє, не куйовдиться. І якщо шити самій, то теж виходить значно зекономити.

Також хочу звернути увагу майбутніх батьків на те, що наші діти дуже швидко ростуть, особливо в перші роки життя. Тому часто немає сенсу скупляти лишнє, брати занадто дороге… Багато чого, в тому числі й ті ж колиски можуть завалятись у родичів чи можна пошукати в неті, де хтось уже перепродує свою. Не будьте дуже перебірливими і гордими, за два-три роки вона скоріш за все буде уже вам не потрібна, а от гроші знайдеться в процесі ще на що витратити.

Па-па.

0 коментарів

Залишити коментар