Все не так погано.
Головне - знати що тобі належить і не боятися вимагати
Бариги від фармбізнесу тупі або хитрі.
1. Не Ebeve, a Ebewe.
2. Препарати не тільки австрійської виробництва.
3. 10% це відкат лікаря, а не ПДВ.
ПДВ на рецептурні препарати 7%.
Поки клініки наповнюються безкоштовними препаратами, еті..за відкати спокушають лікарів призначати за гроші
Це онкопрепарати. Відкати коливаються в проміжку між 10% і 35% хто жадібніше, а кому не залишається іншого вибору т. К. Торгують відвертим Гуаном а продавати треба, ось і конкурують шляхом збільшення відкатів.
Весь фармринок України ділиться на два головних напрямки: ОТС і Рецептурні препарати.
ОТС - це те що продають в аптеказ без рецепта, рецептура - зрозуміло.
Вона, в свою чергу, ділиться на госпітальне напрямок і роздріб (рітейл)
Госпітальне напрямок: це закупівлі за бюджетні і небюджетні кошти. До появи Прозорро тут була корупція розмірів Сомалі не менше. Препарати закуповувалися за завищеною ціною в 300-400% не всі, але часто. Гравців на ринку не так багато і вони можуть домовлятися.
Домовляються вони і після появи Прозорро, обійти який можна і дистриб'ютори в кооперації з виробниками успішно це роблять, АЛЕ вже з набагато меншими дельтами. Законодавство в сфері держзакупівель і ціноутворення стало значно суворіше. Це факт.
Нарешті настала епоха, коли держзакупівлі дійсно спрямовані на забезпечення пацієнта препаратами. Є АЛЕ, і воно стосується виконання постанов, наказів, законів на місцях. Відкати нині в держзакупівлі препаратів 5-10% рідко вище. Їх просто не вигідно закуповувати головним лікарям та іншим бюджетотримачам. На ремонтах, закупівлі обладнання, вивезення сміття інш. послугах можна заробляти 50%. Віддав частину криші і профіт! А закони нині змушують купувати ліки.
Прийняли "нацперелік" список препаратів, які пацієнт повинен отримати безкоштовно. Зобов'язаний. І що найголовніше, на закупівлю цих препаратів гроші є. Вони є в ЛПУ, МОЗ, міському, обласному бюджеті.
Механізм такий: немає ліків в ЛПУ > купуйте > закінчилися в ЛПУ гроші > вимагайте гроші в місті або області (у них після пакета законів про децентралізацію вони є) і тоді купуйте.
Не дають гроші ЛПУ - це прямий саботаж.
У переліком є майже все що необходімо. Якщо пацієнт ліг в лікарню і сам все купив, а препарати входять в нацперелік він зобов'язаний вимагати повернення грошей від системи охорони здоров'я, не повертають - в суд, у нього все козирі на руках. Чи повернуть.
Прецедентів по Україні вже багато.
Медикам, а вірніше медадміністраціі простіше розібратися по тихому. Чому? Але ж постає запитання: Чому не надали ліки? Чи не було? Чому не закупили? Не було грошей? Чому не заявили в міський відділ охорони здоров'я-облздоров і вам би дали? Не дали? Питання до структур вище ...
Людям не дають ліки в лікарнях тому, що вони мовчазно терплять і не вимагають то що їм належить, чітко аргументуючи претензію. Йдуть і мовчки все купують самі проклинаючи Супрун, Порошенко, Гройсмана ін ... А ліки в повному обсязі можуть в клініці бути, просто вам їх не дають.
Не дають ліки, тому що вважають вас лохом. Це як з даї років 9 назад, коли активна більшість вивчила закони і акти і засипало суди позовами, мвс було змушене змінити тактику і не грабувати відкрито всіх підряд. Не будьте лохами вимагайте, не бійтеся.
Ліків немає, тому що грошей немає - це вже не аргумент. Ось тільки претензії не до лікаря, а до адміністрації клініки, це вони зобов'язані забезпечити, а не звичайний ординатор відділення.
Отже корупція. У закупівлях все ясно. Відкати 5-10%. Сплачуються на різних рівнях, десь головний лікар, десь начмед, десь зав, лікарняній аптекою, відповідальній особі який складає специфікацію на національні програми, великі закупівлі в МОЗ і тд.
Потрібно відзначити МОЗ дійсно бореться з цією темою і проводить багато торгів на європейських майданчиках, це реально дозволяє якщо не уникнути корупції, то знизити ціни на препарати для закупівель в 3-5 разів!
Скажу безапеляційно - на закупівлі МОЗ крадуть в десятки разів менше.
Саме через це тонни бруду на МОЗ, конфлікти з Тотуровими, Амосовими, Богомольцями і решта..
Фармкомпаніям вигідно продати в закупівлі, так як це відразу багато білих грошей в обіг, але продавати в роздробі вигідніше, часто в рази.
Наприклад ліки N продають в бюджет по 250грн, а в роздріб за 1850 грн. Причому за 250 грн без збитку для компанії. Чи не складно порахувати вигоди, так
Так ось. Якщо ви, не дай бог, потрапили в реанімацію, хірургію, травматологія, пульмонологію, та куди завгодно в стаціонар будь-якого обласного центру, знайте: вам призначать антибіотик за який лікарям платять. 99%.
Причому може платити окремо фармвиробник і окремо аптека через яку "працюють" доктори. Якщо вам дають телефон, аптеки або "менеджера" аптеки, складу та інше, мовляв там дешевше, знайте, це не для того щоб вам допомогти. Просто їм платять саме вони.
Якщо дохтір каже, що ось ця компанія-виробник перевірена, надійна, він багато років працює з її препаратами - йому платять, в тій чи іншій формі, але платять в 99%. Нехай це просто подарунки у вигляді ручок, халатів, блокнотів, цукерок, тортів, але все це еквівалент грошей.
Одному лікаря дарують ручки, а іншому оплачують поїздку на конгрес в Чикаго ціною в 5000 $. Просто ціна дохтіра і обсяг вигод для компанії різний, ні більше не менше. А кому досить, щоб йому приносили горілку, щоп'ятниці, є і такі і він буде алаверди призначати.
В Україні, як і в цивілізованих країнах заборонена реклама рецептурних препаратів. Розкажіть це лікаря у якого на шапці, халаті, ручці, календарі, візитниці та блокноті написано Кетанов. Сомалі короч...